  • ANT-916-JJB-ST
ANT-916-JJB-ST
advertisement
Manufacturer No:
ANT-916-JJB-ST
HK JDW NO:
473-ANT-916-JJB-ST
Package:
Datasheet:
ANT-916-JJB-ST
Step5Bar-code shipping tag
ANT-916-JJB-ST
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Series
    JJB
  • Termination
    Solder
  • Frequency
    916MHz
  • Impedance
    50Ohm
  • Bandwidth
    30MHz
  • Gain
    -10.2dBi
  • Frequency Range
    901MHz~931MHz
  • Antenna Type
    Dome
  • VSWR
    2
  • Frequency Group
    UHF 300MHz~1GHz
  • Frequency (Center/Band)
    915MHz
  • Diameter
    7mm
  • Height
    17.6022mm
  • Length
    17.6mm