  • ANT-LPL-FPC-100
ANT-LPL-FPC-100
advertisement
Manufacturer No:
ANT-LPL-FPC-100
Manufacturer:
Linx Technologies
HK JDW NO:
473-ANT-LPL-FPC-100
Package:
Datasheet:
ANT-LPL-FPC-100
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ANT-LPL-FPC-100
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Adhesive
  • Series
    FPC
  • Feature
    Cable - 100mm
    1 (Unlimited)
  • Termination
    IPEX MHF1 (U.FL)
  • Applications
    General Purpose
  • Power - Max
    2W
  • Gain
    5.6dBi, 6.5dBi, 4.9dBi, 5.2dBi, 5dBi, 5.3dBi, 2.9dBi
  • Frequency Range
    696MHz~960MHz 1.71GHz~2.2GHz 2.3GHz~2.4GHz 2.4GHz~2.485GHz 2.496GHz~2.69GHz 3.3GHz~3.8GHz
  • RF Family/Standard
    Cellular, General ISM
  • Antenna Type
    Flat Patch
  • VSWR
  • Number of Bands
    7
  • Frequency Group
    Wide B
  • Frequency (Center/Band)
    750MHz 876MHz 1.96GHz 2.35GHz 2.44GHz 2.59GHz 3.55GHz
  • Return Loss
    -8.1dB, -7.7dB, -3.8dB, -15.6dB, -10.9dB, -5.1dB
  • Height (Max)
    0.01 0.20mm