  • ANT5320LL24R2455A
ANT5320LL24R2455A
advertisement
Manufacturer No:
ANT5320LL24R2455A
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-ANT5320LL24R2455A
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
ANT5320LL24R2455A datasheet pdf and RF Antennas product details from Yageo stock available at HK JDW
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ANT5320LL24R2455A
  • Factory Lead Time
    23 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder
  • Terminal Finish
    Pure Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    WLAN
  • Power Rating
    1W
  • Construction
    COMPONENT
  • Frequency
    5GHz
  • Polarization
    LINEAR
  • Impedance
    50Ohm
  • Bandwidth
    900MHz
  • Gain
    2.17dBi, 3.51dBi
  • Frequency Range
    2.39GHz~2.51GHz 4.55GHz~5.45GHz
  • RF/Microwave Device Type
    ANTENNA-OTHER
  • RF Family/Standard
    WiFi
  • Antenna Type
    Chip
  • Number of Bands
    2
  • Frequency Group
    UHF 2GHz~3GHz SHF f > 4GHz
  • Frequency (Center/Band)
    2.4GHz 5GHz
  • Return Loss
    -10dB
  • Omnidirectional
    YES
  • Height
    1.143mm
  • Length
    5.3mm
  • Width
    2mm