  • ANTX100P001B24553
ANTX100P001B24553
advertisement
Manufacturer No:
ANTX100P001B24553
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-ANTX100P001B24553
Package:
Datasheet:
Description:
ANTX100P001B24553 datasheet pdf and RF Antennas product details from Yageo stock available at HK JDW
Step5Bar-code shipping tag
ANTX100P001B24553
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Adhesive
  • Published
    2013
  • Part Status
    Active
  • Termination
    U.FL (UMCC), IPEX MHF1
  • Applications
    Bluetooth, WLAN, Zigbee™
  • Power Rating
    1W
  • Frequency
    5GHz
  • Impedance
    50Ohm
  • Cable Length
    100mm
  • Gain
    4.6dBi, 3.9dBi
  • Frequency Range
    2.4GHz~2.5GHz 5.15GHz~5.875GHz
  • RF Family/Standard
    802.15.4, Bluetooth, WiFi
  • Antenna Type
    Flat Patch
  • VSWR
    2.5
  • Number of Bands
    2
  • Frequency Group
    UHF 2GHz~3GHz SHF f > 4GHz
  • Frequency (Center/Band)
    2.4GHz 5.5GHz
  • Height
    939.8μm
  • Length
    50mm
  • Width
    10mm