  • AORN25-1AT5
AORN25-1AT5
advertisement
Manufacturer No:
AORN25-1AT5
Manufacturer:
Vishay Thin Film
HK JDW NO:
881-AORN25-1AT5
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
AORN25-1AT5
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AORN25-1AT5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Supplier Device Package
    8-SOIC
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2017
  • Series
    AORN
  • Size / Dimension
    0.194Lx0.157W 4.93mmx3.99mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    1kOhm 25kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    Automotive AEC-Q200, Voltage Divider (TCR Matched)
  • Number of Resistors
    4
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    100mW
  • Resistor-Ratio-Drift
    ±5ppm/°C
  • Resistor Matching Ratio
    ±0.05%
  • Height
    1.7272mm
  • Height Seated (Max)
    0.068 1.73mm
  • Length
    4.9276mm
  • Width
    3.9878mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)