  • AP1117E15L-13
AP1117E15L-13
advertisement
Manufacturer No:
AP1117E15L-13
HK JDW NO:
233-AP1117E15L-13
Package:
TO-261-4, TO-261AA
Datasheet:
AP1117E15L-13
Description:
Fixed 2.3mm AP1117 PMIC 4 TO-261-4, TO-261AA
Quantity:
In Stock : 11453
Step5Bar-code shipping tag
AP1117E15L-13
  • Package / Case
    TO-261-4, TO-261AA
  • Weight
    7.994566mg
  • Operating Temperature
    0°C~125°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Pitch
    2.3mm
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G3
  • Voltage - Input (Max)
    18V
  • Output Voltage
    1.5V
  • Max Output Current
    1A
  • Quiescent Current
    10mA
  • Output Voltage 1
    1.5V
  • Number of Regulators
  • Min Input Voltage
    6.4V
  • Current - Quiescent (Iq)
    10mA
  • Voltage Dropout (Max)
    1.4V @ 1A
  • PSRR
    60dB (180Hz)
  • Dropout Voltage
    1.3V
  • Dropout Voltage1-Nom
    1.3V
  • Voltage Tolerance-Max
    2%
  • Min Current Limit
    1.1A
  • Input Bias Current
    5mA
  • Height
    1.7mm
  • Length
    6.7mm
  • Width
    3.7mm