  • AP1152ADU33
AP1152ADU33
advertisement
Manufacturer No:
AP1152ADU33
Manufacturer:
AKM Semiconductor Inc.
HK JDW NO:
23-AP1152ADU33
Package:
SOT-89-5/6
Datasheet:
Description:
Enable Fixed PMIC SOT-89-5/6
Quantity:
In Stock : 8334
Step5Bar-code shipping tag
AP1152ADU33
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    SOT-89-5/6
  • Supplier Device Package
    SOT-89-5
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Published
    2014
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current - Supply (Max)
    3.6mA
  • Voltage - Input (Max)
    14.5V
  • Output Voltage
    3.3V
    Positive
  • Current - Output
    300mA
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit
  • Current - Quiescent (Iq)
    100μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.44V @ 300mA
  • PSRR
    80dB (1kHz)
  • Dropout Voltage
    235mV
  • Min Current Limit
    380mA