  • AP12-1-50-102
AP12-1-50-102
advertisement
Manufacturer No:
AP12-1-50-102
Manufacturer:
Sensata-Airpax
HK JDW NO:
734-AP12-1-50-102
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AP12-1-50-102
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2010
  • Series
    AP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Current Rating (Amps)
    1A
  • Current Rating
    1A
  • Voltage - Rated AC
    240V