  • AP130-33YRG-13
AP130-33YRG-13
advertisement
Manufacturer No:
AP130-33YRG-13
HK JDW NO:
233-AP130-33YRG-13
Package:
TO-243AA
Datasheet:
AP130-33YRG-13
Description:
Fixed AP130 PMIC 3 TO-243AA
Quantity:
In Stock : 1
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
AP130-33YRG-13
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Package / Case
    TO-243AA
  • Number of Pins
    4
  • Weight
    130.492855mg
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Published
    2016
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Terminal Position
    SINGLE
  • Terminal Form
    FLAT
    3
  • JESD-30 Code
    R-PSSO-F3
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Max Output Current
    300mA
  • Accuracy
    2 %
  • Output Voltage 1
    3.3V
  • Number of Regulators
  • Min Input Voltage
    2.7V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.5V @ 300mA
  • PSRR
    58dB (100Hz)
  • Dropout Voltage
    400mV
  • Dropout Voltage1-Nom
    0.4V
  • Voltage Tolerance-Max
    2%
  • Min Current Limit
    350mA
  • Input Voltage Absolute-Max
    7V