  • AP2114S-1.2TRG1
AP2114S-1.2TRG1
advertisement
Manufacturer No:
AP2114S-1.2TRG1
HK JDW NO:
233-AP2114S-1.2TRG1
Package:
TO-263-4, D2Pak (3 Leads + Tab), TO-263AA
Datasheet:
AP2114S-1.2TRG1
Description:
Fixed PMIC TO-263-4, D2Pak (3 Leads + Tab), TO-263AA
Quantity:
In Stock : 2013
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
AP2114S-1.2TRG1
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
  • Package / Case
  • Supplier Device Package
    TO-263
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Input (Max)
    6V
  • Output Voltage
    1.2V
  • Current - Output
    1A
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.2V
  • Current - Quiescent (Iq)
    75μA
  • Voltage Dropout (Max)
    1.3V @ 1A
  • PSRR
    68dB (100Hz ~ 1kHz)
  • Dropout Voltage
    1.2V