  • AP2125K-3.3TRE1
AP2125K-3.3TRE1
advertisement
Manufacturer No:
AP2125K-3.3TRE1
HK JDW NO:
233-AP2125K-3.3TRE1
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
AP2125K-3.3TRE1
Description:
Enable Fixed PMIC SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 218889
Step5Bar-code shipping tag
AP2125K-3.3TRE1
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Supplier Device Package
    SOT-23-5
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
    3 (168 Hours)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Input (Max)
    6V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Current - Output
    300mA
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.3V @ 300mA
  • PSRR
    65dB (100Hz ~ 1kHz)
  • Dropout Voltage
    200mV