  • AP7315D-23FS4-7B
AP7315D-23FS4-7B
advertisement
Manufacturer No:
AP7315D-23FS4-7B
HK JDW NO:
233-AP7315D-23FS4-7B
Package:
4-XDFN Exposed Pad
Datasheet:
AP7315D-23FS4-7B
Description:
Fixed PMIC 4-XDFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 10472
Step5Bar-code shipping tag
AP7315D-23FS4-7B
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Package / Case
    4-XDFN Exposed Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Voltage - Input (Max)
    5.25V
  • Output Voltage
    2.3V
  • Current - Output
    150mA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.38V @ 150mA
  • PSRR
    75dB (1kHz)
  • Dropout Voltage
    280mV