  • AP7335-28SNG-7
AP7335-28SNG-7
advertisement
Manufacturer No:
AP7335-28SNG-7
HK JDW NO:
233-AP7335-28SNG-7
Package:
6-UDFN Exposed Pad
Datasheet:
AP7335-28SNG-7
Description:
Enable Fixed Gold AP7335 PMIC 6 6-UDFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 6044
Step5Bar-code shipping tag
AP7335-28SNG-7
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Contact Plating
    Gold
  • Package / Case
    6-UDFN Exposed Pad
  • Number of Pins
    6
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2009
  • JESD-609 Code
    e4
  • Number of Terminations
    6
  • Base Part Number
    AP7335
  • Pin Count
  • Number of Outputs
    1
  • Voltage - Input (Max)
    6V
  • Output Voltage
    2.8V
  • Max Output Current
    300mA
  • Quiescent Current
    80μA
  • Accuracy
    2 %
  • Output Voltage 1
    2.8V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.8V
  • Min Input Voltage
    2V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.2V @ 300mA
  • PSRR
    65dB (1kHz)
  • Dropout Voltage
    150mV
  • Min Current Limit
    400mA
  • Length
    2mm
  • Width
    2mm