  • AP7343D-25W5-7
AP7343D-25W5-7
advertisement
Manufacturer No:
AP7343D-25W5-7
HK JDW NO:
233-AP7343D-25W5-7
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
AP7343D-25W5-7
Description:
Enable Fixed PMIC SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 5605
Step5Bar-code shipping tag
AP7343D-25W5-7
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2016
  • JESD-609 Code
    e3
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Voltage - Input (Max)
    5.25V
  • Current - Output
    300mA
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.5V
  • Current - Quiescent (Iq)
    60μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.3V @ 300mA
  • PSRR
    75dB (1kHz)