  • APA2107SECK
APA2107SECK
advertisement
Manufacturer No:
APA2107SECK
HK JDW NO:
432-APA2107SECK
Package:
2-SMD, No Lead
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 16661
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
APA2107SECK
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    2.10mm Lx1.00mm W
  • Color
    Orange
  • Configuration
    Independent
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    2.1V
  • Viewing Angle
    120°
  • Optoelectronic Device Type
    SINGLE COLOR LED
  • Current - Test
    20mA
  • Lens Size
    1.70mmx0.60mm
  • Millicandela Rating
    250mcd
  • Lens Transparency
    Clear
  • Wavelength - Peak
    610nm
  • Lens Color
    Colorless
  • Wavelength - Dominant
    601nm
  • Height (Max)
    0.70mm