  • APAE915R2540ABDB1-T
APAE915R2540ABDB1-T
advertisement
Manufacturer No:
APAE915R2540ABDB1-T
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-APAE915R2540ABDB1-T
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
APAE915R2540ABDB1-T
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Adhesive
  • Mounting Type
    Adhesive
  • Published
    2012
  • Series
    APAE
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Pin
  • Resistance
    50Ohm
  • Applications
    GPS
  • Frequency
    915MHz
  • Impedance
    50Ohm
  • Bandwidth
    3MHz
  • Gain
    4.5dBic
  • Frequency Range
    915MHz~929MHz
  • RF Family/Standard
    Navigation
  • Antenna Type
    Ceramic Patch
  • VSWR
    1.5
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 300MHz~1GHz
  • Frequency (Center/Band)
    915MHz
  • Height
    3.9878mm
  • Length
    25mm
  • Width
    25mm
  • Height (Max)
    0.181 4.60mm