  • APD199DN-G-120V
APD199DN-G-120V
advertisement
Manufacturer No:
APD199DN-G-120V
Manufacturer:
IDEC
HK JDW NO:
354-APD199DN-G-120V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
APD199DN-G-120V
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Voltage - Rated AC
    120V
  • Approval Agency
    CE, CSA, UL
  • Operating Supply Voltage
    120V
  • Lens Style
    Round with Domed Top
  • Lamp Color
    Green
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Ratings
    AC
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Series
    TWTD
  • Published
    2005
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Screw
  • Type
    LED
  • Max Operating Temperature
    50°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Current Rating
    10A