  • APTGT50H60T2G
APTGT50H60T2G
advertisement
Manufacturer No:
APTGT50H60T2G
HK JDW NO:
523-APTGT50H60T2G
Package:
SP2
Datasheet:
Description:
Trans IGBT Module N-CH 600V 80A 22-Pin Case SP-2
Step5Bar-code shipping tag
APTGT50H60T2G
  • Package / Case
    SP2
  • Number of Pins
    22
  • Part Status
    Obsolete
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Max Power Dissipation
    176W
  • Configuration
    Full Bridge Inverter
  • Collector Emitter Voltage (VCEO)
    600V
  • Max Collector Current
    80A
  • Collector Emitter Breakdown Voltage
    600V
  • Input Capacitance
    3.15nF
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    1.9V @ 15V, 50A
  • Input Capacitance (Cies) @ Vce
    3.15nF @ 25V