  • APXA200ARA820MJ80G
APXA200ARA820MJ80G
advertisement
Manufacturer No:
APXA200ARA820MJ80G
HK JDW NO:
856-APXA200ARA820MJ80G
Purchasing and Inquiry
APXA200ARA820MJ80G Overview
Power systems require ripple current at a high frequency of 2.5A @ 100kHz.There is a 40mOhm in ESR (Equivalent Series Resistance) in this electrical device.For stable operation, the operating temperature should be -55°C~105°C.
APXA200ARA820MJ80G Features
2.5A @ 100kHz ripple current on a high frequency
a 40mOhm in ESR (Equivalent Series Resistance) in this electrical device
an operating temperature of -55°C~105°C
APXA200ARA820MJ80G Applications
There are a lot of United Chemi-Con APXA200ARA820MJ80G applications of aluminum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
APXA200ARA820MJ80G
  • Surface Mount Land Size
    0.406Lx0.406W 10.30mmx10.30mm
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Published
    2010
  • Series
    NPCAP™-PXA
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    82μF
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    40mOhm
  • Lifetime @ Temp
    15000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    2.5A
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.5A @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.303 7.70mm