  • APXE100ARA681MJA0G
APXE100ARA681MJA0G
advertisement
Manufacturer No:
APXE100ARA681MJA0G
HK JDW NO:
856-APXE100ARA681MJA0G
Purchasing and Inquiry
APXE100ARA681MJA0G Overview
System power is determined by 4.82A @ 100kHz ripple current on a high frequency.This electrical device has an ESR (Equivalent Series Resistance) of 13mOhm.There is a dissipation factor of 0.12 % for the part.It is recommended to operate at -55°C~105°C for stable operation.
APXE100ARA681MJA0G Features
4.82A @ 100kHz ripple current on a high frequency
a 13mOhm in ESR (Equivalent Series Resistance) in this electrical device
an operating temperature of -55°C~105°C
APXE100ARA681MJA0G Applications
There are a lot of United Chemi-Con APXE100ARA681MJA0G applications of aluminum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
APXE100ARA681MJA0G
  • Surface Mount Land Size
    0.406Lx0.406W 10.30mmx10.30mm
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Capacitance
    680μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    13mOhm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    1.36mA
  • Ripple Current
    4.82A
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Ripple Current @ High Frequency
    4.82A @ 100kHz
  • Dissipation Factor
    0.12 %
  • Height
    10.3mm
  • Height Seated (Max)
    0.406 10.30mm