  • APXT4R0ARA391MF61G
APXT4R0ARA391MF61G
advertisement
Manufacturer No:
APXT4R0ARA391MF61G
HK JDW NO:
856-APXT4R0ARA391MF61G
Package:
Description:
Cap Aluminum Polymer 390uF 4VDC 20% (6.3 X 5.8mm) SMD 0.026 Ohm 2600mA 15000h 105°C T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
APXT4R0ARA391MF61G
    Select All
  • Number of Terminals
    2
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    20%
    Polymer
  • Construction
    Aluminum Cylindrical Can
  • Polarity
    Polar
  • Voltage
    4VDC