  • AQ1052N7S-T
AQ1052N7S-T
advertisement
Manufacturer No:
AQ1052N7S-T
HK JDW NO:
782-AQ1052N7S-T
Datasheet:
AQ1052N7S-T
Step5Bar-code shipping tag
AQ1052N7S-T
    13 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.024W 1.00mmx0.60mm
  • Tolerance
    ±0.3nH
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
    1
  • Depth
    700μm
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    820mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Inductance
    2.7nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    90mOhm Max
  • Max DC Current
    820mA
  • Frequency - Self Resonant
    6GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Q @ Freq
    8 @ 100MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    8
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Q Factor
    8
  • DC Current
    630mA
  • Height
    500μm
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm