  • AQ36E-59FA-H
AQ36E-59FA-H
advertisement
Manufacturer No:
AQ36E-59FA-H
Manufacturer:
Phihong USA
HK JDW NO:
624-AQ36E-59FA-H
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AQ36E-59FA-H
  • Operating Temperature
    0°C~45°C
  • Series
    AQ36E (36W)
  • Size / Dimension
    2.64Lx1.14W x 1.89 H 67.0mmx29.0mmx48.0mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    36W
  • Approval Agency
    CB, CE, cULus
  • Efficiency
    Level VI, CoC Tier 2
  • Current - Output (Max)
    3A 3A 2.4A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Fixed Blade
  • Voltage - Output
    5V 9V 15V
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    Europe
  • Input Connector
    CEE 7/16
  • Output Connector
    USB C Receptacle
  • No Load Power Consumption
    75mW Max