  • AQY221N5VW
AQY221N5VW
advertisement
Manufacturer No:
AQY221N5VW
Manufacturer:
Panasonic Electric Works
HK JDW NO:
590-AQY221N5VW
Package:
4-SMD (0.175, 4.45mm)
Datasheet:
AQY221N5VW
Description:
RELAY OPTO AC/DC 20V 180MA 4SSOP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AQY221N5VW
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD (0.175, 4.45mm)
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PhotoMOS™ AQY
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Resistance
    4.5Ohm
  • HTS Code
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Termination Style
    SMD (SMT) Tab
  • Output Type
    AC, DC (RF)
  • Circuit
    SPST-NO (1 Form A)
  • Voltage - Input
    1.14VDC
  • Throw Configuration
    SPST
  • Optoelectronic Device Type
    TRANSISTOR OUTPUT SSR
  • Relay Type
    Relay
  • Voltage - Load
    0V~20V
  • On-State Resistance (Max)
    4.5Ohm
  • Load Current
    180mA
  • Isolation Voltage
    1.5kV