  • AS-11.0592MAHI-B
AS-11.0592MAHI-B
advertisement
Manufacturer No:
AS-11.0592MAHI-B
Manufacturer:
TXC Corporation
HK JDW NO:
832-AS-11.0592MAHI-B
Package:
HC-49/US
Datasheet:
AS-11.0592MAHI-B
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AS-11.0592MAHI-B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    HC-49/US
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    AS
  • Size / Dimension
    0.453Lx0.197W 11.50mmx5.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Frequency
    11.0592MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    70Ohms
  • Load Capacitance
    16pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Height
    3.683mm
  • Height Seated (Max)
    0.145 3.68mm
  • Length
    11.5062mm
  • Width
    5.0038mm