  • AS1375-BTDT-18
AS1375-BTDT-18
advertisement
Manufacturer No:
AS1375-BTDT-18
Manufacturer:
ams
HK JDW NO:
33-AS1375-BTDT-18
Package:
6-UFDFN Exposed Pad
Datasheet:
AS1375-BTDT-18
Description:
Enable Fixed PMIC 6-UFDFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 15914
Step5Bar-code shipping tag
AS1375-BTDT-18
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-UFDFN Exposed Pad
  • Number of Pins
    6
  • Weight
    50.008559mg
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Output Voltage
    1.8V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    200mA
  • Control Features
    Enable
  • Number of Regulators
    1
  • Min Input Voltage
    2V
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature, Short Circuit, Under Voltage Lockout (UVLO)
  • Current - Quiescent (Iq)
    2μA
  • PSRR
    85dB ~ 50dB (1kHz ~ 100kHz)
  • Dropout Voltage
    350mV