  • AS13985F18-T
AS13985F18-T
advertisement
Manufacturer No:
AS13985F18-T
Manufacturer:
ams
HK JDW NO:
33-AS13985F18-T
Package:
5-UFBGA, WLCSP
Datasheet:
AS13985F18-T
Description:
Enable Fixed PMIC 5-UFBGA, WLCSP
Quantity:
In Stock : 6598
Step5Bar-code shipping tag
AS13985F18-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    5-UFBGA, WLCSP
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current - Supply (Max)
    250μA
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Output Voltage
    1.8V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    150mA
  • Control Features
    Enable
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature
  • Current - Quiescent (Iq)
    130μA
  • PSRR
    60dB ~ 55dB (1kHz ~ 10kHz)
  • Min Current Limit
    300mA