  • AS4C2M32D1A-5BCNTR
AS4C2M32D1A-5BCNTR
advertisement
Manufacturer No:
AS4C2M32D1A-5BCNTR
Manufacturer:
Alliance Memory, Inc.
HK JDW NO:
28-AS4C2M32D1A-5BCNTR
Package:
144-LFBGA
Description:
Memory IC
Step5Bar-code shipping tag
AS4C2M32D1A-5BCNTR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    144-LFBGA
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Technology
    SDRAM - DDR
  • Voltage - Supply
    2.3V~2.7V
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Memory Size
    64Mb 2M x 32
  • Memory Type
    Volatile
  • Clock Frequency
    200MHz