  • AS4C64M16D3-12BAN
AS4C64M16D3-12BAN
advertisement
Manufacturer No:
AS4C64M16D3-12BAN
HK JDW NO:
28-AS4C64M16D3-12BAN
Package:
96-FBGA
Datasheet:
AS4C64M16D3-12BAN
Description:
Automotive, AEC-Q100 Memory IC Automotive, AEC-Q100 Series 1 Gb kb 13mm mm
Quantity:
In Stock : 7111
Step5Bar-code shipping tag
AS4C64M16D3-12BAN
  • Package / Case
    96-FBGA
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
    96
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TC
  • Packaging
    Tray
  • Series
    Automotive, AEC-Q100
  • Published
    2014
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Discontinued
  • Number of Terminations
    96
  • ECCN Code
    EAR99
  • Additional Feature
    AUTO/SELF REFRESH
  • Technology
    SDRAM - DDR3
  • Voltage - Supply
    1.425V~1.575V
  • Supply Voltage
    1.5V
  • Terminal Pitch
    0.8mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Operating Supply Voltage
    1.5V
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    1.575V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1.425V
  • Memory Size
    1Gb 64M x 16
  • Clock Frequency
    800MHz
  • Organization
    64MX16
  • Memory Width
    16
  • Write Cycle Time - Word, Page
    15ns
  • Address Bus Width
    13b
  • Density
    1 Gb
  • Length
    13mm
  • Height Seated (Max)
    1.2mm