  • ASEK770ECB-200B-T-DK
ASEK770ECB-200B-T-DK
advertisement
Manufacturer No:
ASEK770ECB-200B-T-DK
Manufacturer:
Allegro MicroSystems
HK JDW NO:
26-ASEK770ECB-200B-T-DK
Package:
Description:
BOARD DEMO 770ECB-200B SENSOR
Step5Bar-code shipping tag
ASEK770ECB-200B-T-DK
  • Packaging
    Box
  • Published
    2015
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Supply
    4.5V~5.5V
  • Utilized IC / Part
    ACS770
  • Supplied Contents
    Board(s)
  • Evaluation Kit
    Yes
  • Sensor Type
    Current Sensor
  • Sensitivity
    10mV/A
  • Sensing Range
    200A
  • Sensitivity (mV/A)
    10 mV/A