  • ASMPM-0806-1R0M-T
ASMPM-0806-1R0M-T
advertisement
Manufacturer No:
ASMPM-0806-1R0M-T
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-ASMPM-0806-1R0M-T
Package:
0806 (2016 Metric)
Datasheet:
ASMPM-0806-1R0M-T
Description:
Quantity:
In Stock : 2905
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ASMPM-0806-1R0M-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0806 (2016 Metric)
  • Material - Core
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ASMPM
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Multilayer
  • Current Rating (Amps)
    2.6A
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    1μH
  • DC Resistance (DCR)
    70mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    3.1A
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm