  • ASPI-0704S-2R2M-T
ASPI-0704S-2R2M-T
advertisement
Manufacturer No:
ASPI-0704S-2R2M-T
HK JDW NO:
5-ASPI-0704S-2R2M-T
Package:
Nonstandard
Datasheet:
ASPI-0704S-2R2M-T
Step5Bar-code shipping tag
ASPI-0704S-2R2M-T
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    ASPI-0704S
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.287W 7.30mmx7.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Type
    Wirewound
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    5A
  • Inductance
    2.2μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    28mOhm
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Case/Size Code
    2929
  • Rated Current-Max
    5A
  • Height Seated (Max)
    0.177 4.50mm