  • ASR-07-500A:333MV
ASR-07-500A:333MV
advertisement
Manufacturer No:
ASR-07-500A:333MV
Manufacturer:
Aim Dynamics
HK JDW NO:
22-ASR-07-500A:333MV
Package:
Datasheet:
Description:
7" COIL 500A:333MV 3PH INTEGRATR
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ASR-07-500A:333MV
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
  • Mfr
    Aim Dynamics
  • Operating Temperature
    -20°C ~ 80°C
  • Series
    ASR-400MV
  • Voltage - Supply
    9V ~ 36V
  • Frequency
    25Hz ~ 100kHz
  • Output
    Ratiometric, 0V ~ 0.333V
  • Number of Channels
    3
  • Accuracy
    ±1%
  • Sensor Type
    Rogowski Coil
  • For Measuring
    AC
  • Current - Sensing
    500A