  • AT-32033-BLKG
AT-32033-BLKG
advertisement
Manufacturer No:
AT-32033-BLKG
Manufacturer:
Broadcom
HK JDW NO:
107-AT-32033-BLKG
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
Description:
TRANS NPN BIPO 5.5V 32MA SOT-23
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AT-32033-BLKG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
  • Surface Mount
    YES
  • Transistor Element Material
    SILICON
  • Operating Temperature
    150°C TJ
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2017
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    3
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
    HIGH RELIABILITY, LOW NOISE
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Transistors
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    AT32033
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G3
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Number of Elements
    1
  • Configuration
    SINGLE
  • Power - Max
    200mW
  • Transistor Application
    SWITCHING
  • Polarity/Channel Type
    NPN
  • Transistor Type
    NPN
  • DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
    70 @ 2mA 2.7V
  • Gain
    11dB ~ 12.5dB
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    5.5V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    32mA
  • Power Dissipation-Max (Abs)
    0.2W
  • Highest Frequency Band
    ULTRA HIGH FREQUENCY B
  • Noise Figure (dB Typ @ f)
    1dB ~ 1.3dB @ 900MHz