  • AT0805DRE0733R2L
AT0805DRE0733R2L
advertisement
Manufacturer No:
AT0805DRE0733R2L
HK JDW NO:
898-AT0805DRE0733R2L
Datasheet:
AT0805DRE0733R2L
Description:
AT Series, Thin Film, 33.2Ohm, 0.125W 1/8W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
AT0805DRE0733R2L
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    33.2Ohm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm