  • AT24C08N-10SI-2.5
AT24C08N-10SI-2.5
advertisement
Manufacturer No:
AT24C08N-10SI-2.5
HK JDW NO:
536-AT24C08N-10SI-2.5
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
AT24C08N-10SI-2.5
Description:
Memory IC AT24C08
Step5Bar-code shipping tag
AT24C08N-10SI-2.5
    Select All
  • Write Cycle Time - Word, Page
    5ms
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Supplier Device Package
    8-SOIC
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Voltage - Supply
    2.5V~5.5V
  • Base Part Number
    AT24C08
  • Memory Size
    8Kb 1K x 8
  • Clock Frequency
    400kHz