  • AT24C1024W-10SI-2.7
AT24C1024W-10SI-2.7
advertisement
Manufacturer No:
AT24C1024W-10SI-2.7
HK JDW NO:
536-AT24C1024W-10SI-2.7
Package:
8-SOIC (0.209, 5.30mm Width)
Description:
Memory IC AT24C1024
Quantity:
In Stock : 3532
Step5Bar-code shipping tag
AT24C1024W-10SI-2.7
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-SOIC (0.209, 5.30mm Width)
  • Supplier Device Package
    8-SOIC
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Voltage - Supply
    2.7V~5.5V
  • Base Part Number
    AT24C1024
  • Memory Size
    1Mb 128K x 8
  • Clock Frequency
    1MHz