  • AT27C256R-55PI
AT27C256R-55PI
advertisement
Manufacturer No:
AT27C256R-55PI
HK JDW NO:
536-AT27C256R-55PI
Package:
28-DIP (0.600, 15.24mm)
Datasheet:
AT27C256R-55PI
Description:
Memory IC AT27C256
Step5Bar-code shipping tag
AT27C256R-55PI
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    28-DIP (0.600, 15.24mm)
  • Supplier Device Package
    28-PDIP
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TC
  • Packaging
    Tube
  • Published
    1998
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Supply
    4.5V~5.5V