  • AT45DB081B-CC-2.5
AT45DB081B-CC-2.5
advertisement
Manufacturer No:
AT45DB081B-CC-2.5
Manufacturer:
Microchip Technology
HK JDW NO:
536-AT45DB081B-CC-2.5
Package:
14-LBGA, CSPBGA
Datasheet:
Description:
Memory IC AT45DB081
Step5Bar-code shipping tag
AT45DB081B-CC-2.5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    14-LBGA, CSPBGA
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TC
  • Packaging
    Tray
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Voltage - Supply
    2.5V~3.6V
  • Base Part Number
    AT45DB081
  • Memory Size
    8Mb 264Bytes x 4096 pages
  • Memory Type
    Non-Volatile
  • Clock Frequency
    15MHz