  • AT89C52-33JC
AT89C52-33JC
advertisement
Manufacturer No:
AT89C52-33JC
HK JDW NO:
69-AT89C52-33JC
Package:
PLCC
Datasheet:
Description:
Microcontroller PLCC
Quantity:
In Stock : 7584
Step5Bar-code shipping tag
AT89C52-33JC
  • Package / Case
    PLCC
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Max Supply Voltage
    6V
  • Min Supply Voltage
    4V
  • Memory Size
    8kB
  • RAM Size
    256B
  • Memory Type
    FLASH
  • Frequency (Max)
    33MHz