  • AT91M63200-25AU
AT91M63200-25AU
advertisement
Manufacturer No:
AT91M63200-25AU
HK JDW NO:
536-AT91M63200-25AU
Package:
176-LQFP
Datasheet:
AT91M63200-25AU
Description:
ROMless ARM7® 16/32-Bit Microcontroller AT91 Series AT91M63200 176-LQFP
Quantity:
In Stock : 2727
Step5Bar-code shipping tag
AT91M63200-25AU
  • Package / Case
    176-LQFP
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Series
    AT91
  • Published
    1997
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Base Part Number
    AT91M63200
  • Oscillator Type
    External
  • Number of I/O
    58
  • Speed
    25MHz
  • RAM Size
    2K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    1.8V~3.6V