  • AT93C56W-10SI-2.7
AT93C56W-10SI-2.7
advertisement
Manufacturer No:
AT93C56W-10SI-2.7
HK JDW NO:
536-AT93C56W-10SI-2.7
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
AT93C56W-10SI-2.7
Description:
Memory IC AT93C56
Step5Bar-code shipping tag
AT93C56W-10SI-2.7
  • Package / Case
    8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Supplier Device Package
    8-SOIC
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Voltage - Supply
    2.7V~5.5V
  • Base Part Number
    AT93C56
  • Memory Size
    2Kb 256 x 8 128 x 16
  • Clock Frequency
    2MHz