  • AT94K05AL-25BQU
AT94K05AL-25BQU
advertisement
Manufacturer No:
AT94K05AL-25BQU
HK JDW NO:
536-AT94K05AL-25BQU
Package:
144-LQFP
Datasheet:
AT94K05AL-25BQU
Step5Bar-code shipping tag
AT94K05AL-25BQU
    Select All
  • Core Type
    8-Bit AVR
  • Data SRAM Bytes
    4K ~ 16K
  • FPGA Gates
    5K
  • Program SRAM Bytes
    4K-16K
  • FPGA Registers
    436
  • FPGA SRAM
    2kb
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
  • Package / Case
    144-LQFP
  • Number of Pins
    144
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tray
    FPSLIC®
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Voltage - Supply
    3V~3.6V
  • Frequency
    25MHz
  • Operating Supply Voltage
    3.3V