  • AT97SC3204-X2A16-10
AT97SC3204-X2A16-10
advertisement
Manufacturer No:
AT97SC3204-X2A16-10
HK JDW NO:
536-AT97SC3204-X2A16-10
Package:
28-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Description:
3.3V V 1.1mm mm 4.4mm mm Interface - UARTs (Universal Asynchronous Receiver Transmitter) 9.7mm mm CMOS 28
Quantity:
In Stock : 7818
Step5Bar-code shipping tag
AT97SC3204-X2A16-10
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    28-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
  • Number of Pins
    28
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
    1997
  • Series
    CryptoController™
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Base Part Number
    AT97SC3204
  • Interface
    LPC
  • Memory Type
    EEPROM, ROM, SRAM
  • Height Seated (Max)
    1.1mm
  • Length
    9.7mm
  • Width
    4.4mm