  • ATCA-02-900M-H
ATCA-02-900M-H
advertisement
Manufacturer No:
ATCA-02-900M-H
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-ATCA-02-900M-H
Package:
Radial, Horizontal (Open)
Datasheet:
ATCA-02-900M-H
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ATCA-02-900M-H
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Horizontal (Open)
  • Material - Core
    Iron Powder
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    ATCA
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.866Dia 22.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Toroidal
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    3A
  • Shielding
    Unshielded
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Inductance
    90μH
  • DC Resistance (DCR)
    44mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Height Seated (Max)
    0.492 12.50mm