  • ATF1502ASL-25JI44
ATF1502ASL-25JI44
advertisement
Manufacturer No:
ATF1502ASL-25JI44
HK JDW NO:
69-ATF1502ASL-25JI44
Package:
J
Datasheet:
Description:
3.35V 1.27mm PMIC 44 Pin 5V J
Purchasing and Inquiry
ATF1502ASL-25JI44 Overview
A mobile phone network consists of 32macro cells, which are radio coverage cells served by a high-power cell site (tower, antenna or mast).You can find it in package [0].The device is programmed with 32 I/Os.It is programmed to terminate devices at [0].As the terminal position of this electrical part is [0], it serves as an important access point for passengers and freight.The device is powered by a voltage of 5V volts.It is included in Programmable Logic Devices.In this chip, the 44pins are programmed.When using this device, YEScan also be found.A digital circuit is built using 750gates.It is recommended that the supply voltage be kept at 5.25Vto maximize efficiency.Data is stored using [0].Surface Mountmounts this electronic component.The 44pins are designed into the board.This device operates at a voltage of 5.5Vas its maximum supply voltage.Initially, it requires a voltage of 4.5Vas the minimum supply voltage.A power supply of 3.35Vis required to operate it.It is recommended that the operating temperature exceeds -40°C.Temperatures should not exceed 85°C.It should be below 125MHzat the maximal frequency.In programmable logic, a type of logic can be categorized as EE PLD.
ATF1502ASL-25JI44 Features
J package
32 I/Os
44 pin count
44 pins
3.35V power supplies
ATF1502ASL-25JI44 Applications
There are a lot of Atmel (Microchip Technology) ATF1502ASL-25JI44 CPLDs applications.
  • SFP, QSFP, QSFP-DD, OSFP, Mini-SAS HD Port Management
  • Configurable Addressing of I/O Boards
  • Auxiliary Power Supply Isolated and Non-isolated
  • Pattern recognition
  • Handheld digital devices
  • PLC analog input modules
  • Field programmable gate
  • Discrete logic functions
  • Code converters
  • Timing control
Step5Bar-code shipping tag
ATF1502ASL-25JI44
  • Package / Case
    J
  • JESD-609 Code
    e0
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    YES
  • HTS Code
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    225
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    5.25V
  • Power Supplies
    3.35V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    4.5V
  • Number of I/O
    32
  • Memory Type
    EEPROM
  • Propagation Delay
    25 ns
  • Frequency (Max)
    125MHz
  • Programmable Logic Type
    EE PLD
  • Number of Gates
    750
  • Output Function
    MACROCELL
  • Number of Macro Cells
    32
  • JTAG BST
    YES
  • In-System Programmable
  • Height Seated (Max)
    4.572mm
  • Length
    16.586mm
  • Width
    16.586mm