  • ATF1504AS-15JI84
ATF1504AS-15JI84
advertisement
Manufacturer No:
ATF1504AS-15JI84
HK JDW NO:
69-ATF1504AS-15JI84
Package:
J
Datasheet:
Description:
1.27mm PMIC 84 Pin 5V J
Purchasing and Inquiry
ATF1504AS-15JI84 Overview
64macrocells exist, which are cells in a mobile phone network that are primarily composed of high-power towers, antennas, or masts.A J package contains the item.There are 64 I/Os on the board.There are 84 terminations programmed into the device.As the terminal position of this electrical part is [0], it serves as an important access point for passengers and freight.The power supply voltage is 5V.It is a part of family [0].There are 84 pins on the chip.A digital circuit can be constructed using 1500gates.High efficiency requires a voltage supply of [0].In general, it is recommended to store data in [0].A Surface Mountis mounted on this electronic component.There are 84 pins on the device.A maximum voltage of 5.5Vis required for operation.The minimal supply voltage is 4.5V.Ideally, the operating temperature should be greater than -40°C.Temperatures should be lower than 85°C when operating.The maximum frequency should not exceed 100MHz.A programmable logic type can be categorized as EE PLD.
ATF1504AS-15JI84 Features
J package
64 I/Os
84 pin count
84 pins
ATF1504AS-15JI84 Applications
There are a lot of Atmel (Microchip Technology) ATF1504AS-15JI84 CPLDs applications.
  • Storage Cards and Storage Racks
  • Cross-Matrix Switch
  • Address decoders
  • Digital designs
  • ToR/Aggregation/Core Switch and Router
  • ROM patching
  • INTERRUPT SYSTEM
  • I2C BUS INTERFACE
  • Parity generators
  • Synchronous or asynchronous mode
Step5Bar-code shipping tag
ATF1504AS-15JI84
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    225
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Pin Count
    84
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    4.5V
  • Number of I/O
    64
  • Memory Type
    EEPROM
  • Frequency (Max)
    100MHz
    YES
  • Height Seated (Max)
    4.57mm
  • Length
    29.3116mm
  • Width
    29.3116mm