  • ATF1504ASL-20JC84
ATF1504ASL-20JC84
advertisement
Manufacturer No:
ATF1504ASL-20JC84
HK JDW NO:
69-ATF1504ASL-20JC84
Package:
J
Datasheet:
Description:
1.27mm PMIC 84 Pin 5V J
Purchasing and Inquiry
ATF1504ASL-20JC84 Overview
There are 64 macro cells in the network, which are high-power cell sites that provide radio coverage (tower, antenna, or mast) for a mobile phone network.There is a J package containing it.The device has 64inputs and outputs.It is programmed to terminate devices at [0].Its terminal position is QUAD.An electrical supply voltage of 5V is used to power it.The part belongs to Programmable Logic Devices family.There are 84 pins on the chip.It is also possible to find YESwhen using this device.1500gates are used to construct digital circuits.For high efficiency, the supply voltage should be maintained at [0].It is recommended to store data in [0].Surface Mountis used to mount this electronic component.The device has a pinout of [0].There is a maximum supply voltage of 5.25Vwhen the device is operating.The device is designed to operate with a minimal supply voltage of 4.75VV.There should be a temperature above 0°Cat the time of operation.A temperature less than 70°Cshould be used for operation.If the maximal frequency is less than [0], it should be lower than that.It is possible to classify programmable logic as EE PLD.
ATF1504ASL-20JC84 Features
J package
64 I/Os
84 pin count
84 pins
ATF1504ASL-20JC84 Applications
There are a lot of Atmel (Microchip Technology) ATF1504ASL-20JC84 CPLDs applications.
  • SUPERVISORY FUNCTION (LVD AND WATCHDOG)
  • Boolean function generators
  • Bootloaders for FPGAs
  • High speed graphics processing
  • White goods (Washing, Cold, Aircon ,...)
  • Field programmable gate
  • Software-driven hardware configuration
  • USB Bus
  • Address decoding
  • Random logic replacement
Step5Bar-code shipping tag
ATF1504ASL-20JC84
  • Height Seated (Max)
    4.57mm
  • Length
    29.3116mm
  • Width
    29.3116mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Package / Case
    J
  • Number of Pins
    84
  • JESD-609 Code
    e0
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2
  • Number of Terminations
    84
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Additional Feature
  • HTS Code
  • Subcategory
    Programmable Logic Devices
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    QUAD
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    225
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Temperature Grade
    COMMERCIAL
  • Max Supply Voltage
    5.25V
  • Min Supply Voltage
    4.75V
  • Propagation Delay
    20 ns
  • Frequency (Max)
    83.3MHz