  • ATF1504ASL-25AI44
ATF1504ASL-25AI44
advertisement
Manufacturer No:
ATF1504ASL-25AI44
HK JDW NO:
69-ATF1504ASL-25AI44
Package:
A
Datasheet:
Description:
0.8mm PMIC 44 Pin 5V A
Purchasing and Inquiry
ATF1504ASL-25AI44 Overview
This network has 64macro cells, which are cells that provide radio coverage provided by a high-power cell site (tower, antenna, mast).It is embedded in the A package.It is equipped with 32I/O ports.There are 44 terminations, which are the practice of ending a transmission line with a device that matches the characteristic impedance of the line.The power supply voltage is 5V.A chip with 44pins is programmed.If you use this device, you will also find [0].There are 1500 gates, which are devices that acts as a building block for digital circuits. In order to achieve high efficiency, the supply voltage should be maintained at [0].For data storage, EEPROMis adopted.Surface Mountis used to mount this electronic component.The device is designed with pins [0].A voltage of 5.5V is the maximum supply voltage for this device.Initially, it requires a voltage of 4.5Vas the minimum supply voltage.Programmable I/Os are counted up 32.Operating temperatures should be higher than -40°C.Temperatures should be lower than 85°C when operating.4logic blocks (LABs) make up this circuit.The maximal frequency should be lower than 60MHz.It is possible to classify programmable logic as EE PLD.
ATF1504ASL-25AI44 Features
A package
32 I/Os
44 pin count
44 pins
4 logic blocks (LABs)
ATF1504ASL-25AI44 Applications
There are a lot of Atmel (Microchip Technology) ATF1504ASL-25AI44 CPLDs applications.
  • SUPERVISORY FUNCTION (LVD AND WATCHDOG)
  • ToR/Aggregation/Core Switch and Router
  • POWER-SAVING MODES
  • Auxiliary Power Supply Isolated and Non-isolated
  • Voltage level translation
  • Discrete logic functions
  • Software Configuration of Add-In Boards
  • Multiple Clock Source Selection
  • Power automation
  • Code converters
Step5Bar-code shipping tag
ATF1504ASL-25AI44
  • Package / Case
    A
  • Number of Pins
    44
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    44
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    CMOS
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    240
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    0.8mm
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    4.5V
  • Number of I/O
    32
  • Propagation Delay
    25 ns
  • Frequency (Max)
    60MHz
  • Programmable Logic Type
    EE PLD
  • Number of Gates
    1500
  • Number of Programmable I/O
    32
  • Number of Logic Blocks (LABs)
    4
  • Speed Grade
    25
  • Height Seated (Max)
    1.2mm
  • Length
    10mm
  • Width
    10mm