  • ATF1504ASV-15AI44
ATF1504ASV-15AI44
advertisement
Manufacturer No:
ATF1504ASV-15AI44
HK JDW NO:
69-ATF1504ASV-15AI44
Package:
A
Datasheet:
Description:
0.8mm PMIC 44 Pin 3.3V A
Purchasing and Inquiry
ATF1504ASV-15AI44 Overview
In the mobile phone network, there are 64macro cells, which are cells with high-power antennas and towers.There is a A package containing it.In this case, there are 32 I/Os programmed.Devices are programmed with terminations of [0].Power is supplied by a voltage of 3.3V volts.It is programmed with 44 pins.It is also characterized by YES.A digital circuit can be constructed using 1500gates.For storing data, it is recommended to use [0].In this case, Surface Mountis used to mount the electronic component.44pins are included in its design.In this case, the maximum supply voltage is 3.6V.Despite its minimal supply voltage of [0], it is capable of operating.A total of 32 Programmable I/Os are available.It is recommended that the operating temperature exceeds -40°C.A temperature lower than 85°Cis recommended for operation.There should be a lower maximum frequency than 77MHz.In programmable logic, a type of logic can be categorized as EE PLD.
ATF1504ASV-15AI44 Features
A package
32 I/Os
44 pin count
44 pins
ATF1504ASV-15AI44 Applications
There are a lot of Atmel (Microchip Technology) ATF1504ASV-15AI44 CPLDs applications.
  • ToR/Aggregation/Core Switch and Router
  • PULSE WIDTH MODULATION (PWM)
  • I/O expansion
  • Address decoders
  • D/T registers and latches
  • Digital systems
  • Power Meter SMPS
  • Page register
  • Configurable Addressing of I/O Boards
  • TIMERS/COUNTERS
Step5Bar-code shipping tag
ATF1504ASV-15AI44
  • Type
    Parameter
    Select All
  • JTAG BST
    YES
  • In-System Programmable
    YES
  • Height Seated (Max)
    1.2mm
  • Length
    10mm
  • Width
    10mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    A
  • Number of Pins
    44
  • JESD-609 Code
    e0
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3
  • Number of Terminations
    44
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
  • HTS Code
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    240
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.8mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Pin Count
  • Max Supply Voltage
    3.6V
  • Min Supply Voltage
    3V
  • Number of I/O
    32
  • Memory Type
    EEPROM
  • Propagation Delay
    15 ns
  • Frequency (Max)
    77MHz